Zbiory 2016

classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
1 wiadomość Opcje
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Zbiory 2016

Logi
Jeśli miałbym udzielić rady to za pieniążki które wydasz na zbiory borówki w Szwecji jedź sobie na wczasy odpocząć a pieniążki wydaj na przyjemności.
W roku 2016 skup borówki był na poziomie 7-8 koron za kg. (3,5 zł. ) gdzie w Polsce w słupach płacili 10 zł.
Sezon z tego co Szwedzi mówili był bardzo dobry.
W 4 osoby nie zbierzesz więcej niż 100 kg na dzień czyli do 30 kg. Max.na osobę.
Jeśli ktoś pisze że zbierał po 100 kg. dziennie to chyba kradł borówki Tajom.
W skupie codziennie spotykaliśmy Rosjan, Tajów i innych i w zeszycie skupu który prowadzą Szwedzi żadna ekipa 3-4 osobowa nie oddawała więcej jak 100 - 120 kilogramów,  to upewniło  mnie w przekonaniu że to nie coś jest z nami tylko tak lipa.
Jeżeli będziesz spać w lesie jak Tajowie i po 16 godzin dziennie zbierać borówki o ile ciągły deszcz i konkurencja Tajów ci nie przeszkodzi to zwrócą ci się co najwyżej koszta podróży w obie strony,
Szwedzi mają obecnie problem z tanią siłą roboczą dlatego za pośrednictwem Polakow mieszkających w Szwecji tak zwanych naganiaczy pierdoły  piszą o dużych zarobkach bo nie miałby im kto tych borowek zbierać.
Jeżeli już jednak zdecydujecie się na wyjazd bo nie macie gdzie pieniędzy stracić to pamiętajcie żeby się nie przyznawać Szwedom na polach namiotowych ze przyjechaliscie na borówki bo nie będą was chcieli przyjąć.
Koszt przejazdu mostem z Danii do Szwecji jeśli jedziesz samochodem to 600 zł w jedną stronę.